Заява Європейської федерації профспілок громадського обслуговування (ЕФПОО)

1 . ЕФПОО скорботи про трагічні смертях в Україні і висловлює свої глибокі співчуття сім'ям і народу України . Ми глибоко шкодуємо, що профспілкові будівлі стали місцем гірких страждань. Ми засуджуємо насильство і спалення профспілкових будівель у Києві та Одесі , приєднуємося до вимоги провести незалежне розслідування і знайти тих , хто скоїв підпали , що призвели до жертв . Винні мають бути віддані суду .

2 . Членські організації Федерації профспілок України (ФПУ) виклали свої вимоги щодо виходу з непростої соціально -економічної ситуації , що склалася в Україні , у своєму Наказі від 15 квітня , звернувши увагу на те , чим повинні займатися уряд і новий президент. Головна вимога - Україна повинна залишатися незалежною, суверенною , демократичною і соціальною державою. Права і свободи повинні бути захищені. Уряд повинен приділяти першорядну увагу зайнятості та поліпшення умов праці трудящих і народу. Подолання корупції , створення справедливої ​​податкової системи, що дозволяє боротися з бідністю і гарантувати загальний доступ до суспільних послуг ( опалення, водопостачання і т.д.) , а також виконання інших ключових вимог.

3 . ЕФПОО надзвичайно стурбована активізацією діяльності праворадикальних і сепаратистських угруповань в Україні і засуджує насильство , до якого вони вдаються . ЕФПОО відстоюватиме вимоги трудящих України та інших країн, які виступають проти зростання ультраправих настроїв у Європі. Подібні угруповання погрожують основоположним соціальним , людським і демократичних цінностей, на яких грунтується європейське профспілковий рух .

4 . ЕФПОО закликає покласти край жорстокості та насильства усіх сторін. Повинен бути лише один - мирний і соціально прийнятний шлях виходу з кризи, що склалася в Україні в результаті багаторічної безвідповідальної політики , несвідомого економічного управління і систематичного ігнорування прав і свобод . ЕФПОО повністю підтримує Заява про ситуацію і План виходу з кризи з 5 пунктів , прийнятий 10 березня на засіданні Всеєвропейського регіональної ради МКП.

5 . ЕФПОО закликає до деескалації напруженості , повазі до Конституції України , територіальної цілісності , відведенню російських військ від кордонів з Україною , роззброєння незаконних військових угруповань і формувань та висновку збройних сил з Південно- сходу України у міру стабілізації ситуації. Вона також закликає зміцнювати зобов'язання в галузі прав людини та інструментів Організації з безпеки і співробітництва в Європі , що є головним компетентним інститутом безпеки в регіоні.

6 . ЕФПОО закликає провести вільні і справедливі вибори , щоб перейти до справді демократичній політичній системі , заснованої на загальному повазі прав , і провести розслідування всіх актів насильства , випадків незаконного привласнення державних коштів та зловживання службовим становищем.

7 . ЕФПОО підтримує заклики надати пакети економічної допомоги з боку ЄС та міжнародних фінансових установ , але наполегливо вимагає уникати дискредитували себе заходів жорсткої економії , нав'язуваних «трійкою» державам - членам ЄС. ЕФПОО не підтримує проштовхувані МВФ та Світовим банком рекомендації щодо прийняття обумовлених і недалекоглядних заходів щодо приватизації державних послуг.

8 . ЕФПОО надаватиме підтримку діям своїх членських організацій , спрямованим на стабілізацію політичної та соціально -економічної ситуації , забезпечення прав і свобод громадян , відновлення миру і стабільності в суспільстві.

9 . ЕФПОО закликає забезпечити надання доступних , надійних , безпечних і прийнятних суспільних послуг , зокрема , в галузі охорони здоров'я , освіти та соціальної допомоги , щоб побудувати демократичну Україну для всіх її громадян. Основним пріоритетом зовнішньої допомоги має стати підтримка якісного громадського обслуговування .

10 . ЕФПОО закликає , зокрема, встановити справжній соціальний діалог , завжди гарантує повагу до прав трудящих.

11 . ЕФПОО вимагає створити справжнє громадянське суспільство , вільний від корупції і зловживання владою , і покласти край олігархічній системі державного управління .

12 . ЕФПОО висловлює свою повну солідарність з профспілковим рухом України та підтримує вимоги ФПУ щодо мінімальної заробітної плати , гарантування конституційних прав трудящих , скорочення розриву в пенсіях і зарплатах , забезпечення доступного соціального житла та створення гідних умов праці , в тому числі для підростаючого покоління.

13 . ЕФПОО буде активно співпрацювати з профспілковим рухом України та іншими членськими організаціями відповідних округів , відстоюючи демократію , рівність , соціальну справедливість і права профспілок.

Справжнє Заява буде направлено урядам України , Росії , США , а також європейським установам і міжнародним організаціям , таким як ОБСЄ та ООН.

 
Прийнято 20 травня 2014 Конгресом ЕФПОО