Часті питання

Маєте питання?
Задайте його у формі зворотнього зв’язку!

Чи може працівник розірвати трудовий договір, якщо керівник підприємства порушує законодавство про працю, зокрема несвоєчасно виплачує зарплату?

Згідно з частиною 3 ст. 38 КЗпП працівник має право у визначений ним строк розірвати трудовий договір за власним бажанням, якщо власник або уповноважений ним орган не виконує законодавста про працю, умов колективного договору чи трудового договору.
Відповідно до ст. 115 КЗпП, заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органомпервинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом, але не рідше від двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів, та не пізніше від семи днів після закінчення періоду, за який проводиться зарплата.

Чи правомірно під час вичзначення посадового окладу керівника державного підприємства застосовувавти посадовий оклад працівника основної професії, визначеної в колективному договорі за основним видом діяльності та специфікою виконуваних робіт на підприємстві?

За статтею 8 Закону України “Про оплату праці” встановлення умов і розмірів оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній власності, належить до державного регулювання оплати праці. Умови та розміри оплати праці керівників державних підприємств установлюються в контракті з дотриманням норм постанови Кабінету Міністрів України від 19.05.99 №859

Який порядок нарахування індексації у 2016 році, якщо зарплата останній раз підвищувалася на підприємстві у грудні 2013 р.?

Постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.15 р. № 1013 “Про упорядкування структури заробітньої плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів” було внесено зміни до порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.13 р №1078, згідно з яким з грудня 2015 року установлено єдині підходи до нарахування сум індексації в разі підвищення заробітньої плати.